ODDÍL VOLEJBALU TJ NOVÝ JIČÍN

Oddíl volejbalu TJ Nový Jičín patří mezi největší oddíly jak TJ Nový Jičín tak mezi kluby řízenými Českým volejbalovým svazem. Jeho členská základna se pohybuje mezi 250-300 členy.

V oddíle působí dva základní články vrcholového sportu, a to sportovní třídy při ZS Komenského 66 v Novém Jičíně, kde ve čtyřech sportovních třídách je zařazeno až 120 chlapcu a dívek. Svými výsledky v celostátních soutěžích patříme mezi nejlepší sportovní trídy v ČR.

Dále je při oddíle zřízeno sportovní centrum mládeže takzvané SCM v kategorii dívek. Těchto center je v ČR celkem osm. V kategorii juniorek hrajeme nejvyšší soutěž extraligu již dvacet let a od roku 2000 jsme byli celkem pětkrát ve finále přeboru ČR. Největších úspěchů jsme dosahovali v kategorii kadetek, kde jsme získali dosud celkem 11 medailí z přeboru ČR, v letošním roce jsme poprve v historii oddílu sestoupili z nejvyšší soutěže a hrajeme pouze ligu kadetek.

V soutěži dospělých máme družstvo žen v první lize /druhá nejvyšší soutěž již od jejího založení v roce 1995. V poledních letech jsme vždy ve finále mezi nejlepšími šesti družstvy/celkem tuto druhou nejvyšší celorepublikovou soutěž hraje 12 družstev/. Od roku 200 jsme byli třikrát na druhém místě a dvakrát třetí. Družstvo muzů hrálo dva roky druhou náronárodní ligu a po letošním sestupu hraje krajský přebor I.třídy.